Za cijelu obitelj
Raznolik asortiman proizvoda uvijek zahtijeva zahtjevno upravljanje kvalitetom. Naše interno upravljanje kvalitetom stoga si je postavilo zadatak osigurati sigurno trgovanje svih tekstilnih i neprehrambenih proizvoda.
Mi djelujemo održivo
Informirajte se sadaKvaliteta
Siguran proizvod za naše kupce
Mi sami postavljamo najviše zahtjeve u pogledu kvalitete naših proizvoda i ne bježimo od djelovanja izvan zakonskih zahtjeva, provjere i informiranja kupaca.
Sveobuhvatan rad našeg odjela za upravljanje kvalitetom s oko 40 zaposlenika sastoji se, između ostalog, od definiranja, provjere i dosljednog provođenja zahtjeva ispitivanja. U fokusu je također savjetodavna funkcija prodaji.
Zahtjevni postupci ispitivanja
Naše upravljanje kvalitetom u stalnoj je razmjeni s ispitnim centrima u Aziji i Europi kako bi se kupcima zajamčila sigurnost i kvaliteta proizvoda.
Također želimo istaknuti naš interni laboratorijski rad u kojem se provjerava usklađenost s našim zahtjevima, ali se i razvijaju novi postupci ispitivanja vlastitih zahtjeva KiK-a. Uz pomoć kemijskih i fizičkih ispitivanja, primjerice, ispituje se obrada, dimenzije, postojanost trljanja i vlakna proizvoda te se u skladu s tim prilagođavaju planovi ispitivanja. Osim svih internih ispitivanja, u opsežan proces ispitivanja uključeni su i neovisni instituti za ispitivanje.
Mali uvid
Naše metode ispitivanja
Nezadovoljni?
Jeste li kupili proizvod s kojim nažalost niste zadovoljni ili biste nam htjeli prijaviti problem? U tom slučaju slobodno kontaktiraj našu službu za korisnike, ovdje
KontaktKemikalije
REACh pravilnik
Europski pravilnik REACh regulira odobrenje i ograničenje kemijskih tvari u tekstilu, te zabranjuje tvari poput azo bojila ili kancerogenih amina u tekstilu.
Budući da nam je sigurnost na prvom mjestu, odlučili smo s članovima tekstilnog saveza napraviti korak dalje od REACh-a u smjeru mode bez štetnih tvari. Fokus je na zamjeni 100 problematičnih kemikalija u našoj proizvodnji tekstila bezopasnim tvarima. Tekstilni savez je 2016. usvojio takozvani popis MRSL (Popis zabranjenih tvari u proizvodnji) iz ZDHC (nulto ispuštanje opasnih tvari). Ovaj popis sadrži štetne kemikalije i tvari koje bi se mogle ispustiti u okoliš tijekom proizvodnje odjeće. Cilj ZDHC-a je smanjiti upotrebu opasnih kemikalija, kao i da se od njih odustane, za što već postoje održivije alternative.